Pergola lamelowa z rozsuwanym dachem - dlaczego warto ją wybrać?

„ Ja Twoją pełnię pełnią napełnię. Wystarczy, że otworzysz mój dach”

Zadaszenie tarasu czy zadaszenie ogrodu jest nieodzownym elementem spokojnego i  bezpiecznego wypoczynku bez niemiłych niespodzianek. Pozwala nam na relaks i   jednocześnie chroni nas przed upalnym słońcem, czy niespodziewanym deszczem. Warto  zatem wybrać na swój wymarzony taras rozwiązanie, które będzie ponadczasowe,  przetrwa wiele lat, będzie estetyczne i umożliwi nam przebywanie w ogrodzie przez  wiekszą część roku, bez względu na pogodę.

Idealnym produktem w dzisiejszych czasach jest wysokiej klasy pergola ogrodowa z  aluminiowym dachem.  

Co jednak dzieje się w przypadku, gdy Pani pogodynka zapowiada bezchmurne niebo,  piękne słońce, czyli idealną aurę na „skąpanie się” w witaminie D, czy zabarwienie swej  skóry na powszechnie uwielbiany, szczególnie przez Panie, brąz? A w nocy spodziewamy  się roju spadających perseidów, czyli tysiąca gwiezdnych marzeń? 

Mamy dla Was genialne rozwiązanie – zadaszenie tarasowe rozsuwane! To absolutny  majstersztyk inżynierii, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Suntech ma w swoje ofercie dwa wyjątkowe modele pergoli ogrodowych z dachem  aluminiowym: 

AEROLUX – pergola lamelowa z rozsuwanych dachem i obrotowymi lamelami – EXXEN – pergola z rozwijanym dachem w systemie nożycowym Wykonane z najwyższej klasy aluminium, które nie reaguje na czynniki atmosferyczne,  gwarantują długowieczność i piękny wygląd przez kilkadziesiąt nawet lat. 

Zadaszenie tarasu z ruchomym dachem pergolą AEROLUX to niczym zaproszenie  pełnej funkcjonalności do swojego ogrodu. Jej wykonanie oraz design pasuje do każdego  rodzaju pomieszczeń mieszkalnych na zewnątrz.  

Nowoczesne pergole ogrodowe AEROLUX to unikalne rozwiązanie, które oprócz  doskonałej prezencji cechuje się najwyższą funkcjonalnością: 

  • dach szczelnie zamknięty chroni przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi.  Zapewnia upragniony cień i ochronę przed palącymi promieniami słonecznymi, a w  momencie deszczu czy oberwania chmury pergola tarasowa Aerolux ze swoim 100 %  – owo szczelnym dachem zapewni bezpieczną przystań nie tylko nam, ale także  wszystkim cennym sprzętom i drogocennym meblom.
  • ruchome lamele zapewniają wyjątkową jakość życia na świeżym powietrzu z wysokim  komfortem wizualnym i termicznym. Cyrkulacja powietrze pozwala nam na oddech  pełną piersią, a lamele, które możemy ustawiać pod dowolnym kątem dają gwarancję orzeźwiającego cienia. 
  • dach w pozycji otwartej zbliża nas do słońca w ciągu dnia i gwieździstego nieba nocą.  Zwijane zadaszenie tarasu umożliwia nam bezproblemowe opalanie się na swoim  tarasie bez konieczności wyciągania mebli spod pergoli. Dzięki tej funkcji opalamy się równomiernie, a nie tak, jak w przypadku pergoli bez rozsuwanego dachu w zebrę.  

Podsumowując, pergola bioklimatyczna z rozsuwanym dachem AEROLUX łączy piękno  z funkcjonalnością, a zharmonizowanie jej z osłonami bocznymi tworzy dodatkową przestrzeń w Twoim domu. 

Kolejna pergola z ruchomym dachem firmy SUNTECH to rozwiązanie, które nadaje się także na zadaszenie dużych powierzchni. Model EXXEN, bo o im mowa, to najdłuższa  pergola ogrodowa na świecie. Jej monumentalne rozmiary (9 x 4,5 oraz 6 x 7 w jednym  module) sprawiają, że jest to również pergola na duży taras. To, co dziś jest faktem,  kiedyś było fantazją. Model ten różni się jednak od naszego flagowego modelu AEROLUX  sposobem otwierania dachu. To technologia oparta na nożycowym systemie rozsuwania,  co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że pergola z rozwijanym dachem dachem EXXEN  została pozbawiona funkcji obracania samymi lamelami. 

Pergola ogrodowa z rozsuwanych dachem Exxen posiada 100 %-owo wodoszczelny  dach, który wstrzymuje przenikanie wody, nawet w najmocniejsze ulewy. Woda  odprowadzana jest przez zintegrowane rynny umieszczone w słupach pergoli.  Perfekcyjnie zharmonizowana pergola z eleganckimi dodatkami tj: przesuwne szyby,  szklane osłony gilotynowe, oświetlenie LED, czy rolety materiałowe jest swoistym  salonem zewnętrznym w naszym ogrodzie.  

Zadaszenie tarasu rozsuwane – jak zrobić?  

Na początek warto wiedzieć, że pergola ogrodowa Suntech, to potężna konstrukcja,  która waży ok. 1 tony lub więcej w zależności od wymiarów tarasu. 

Niezbędne jest zatem przygotowanie odpowiedniego podłoża do montażu pergoli, aby  cała konstrukcja była stabilna i przetrwała nawet największe wichury czy ulewy. W przypadku, gdy montowana jest pergola wolnostojąca, pod każdym słupem należy  przygotować punktową wylewkę betonową, do której przytwierdzone zostaną kotwami,  masywne słupy pergoli. Wymiary takiej wylewki powinny wynosić 50 x 50cm, a  głębokość ok.100 cm w zależności od strefy przymarzania gruntu, które są inne w  różnych regionach Polski.

Ponadto, jeśli osłony boczne pergoli będą wykonane z przesuwanych szyb, to również należy przygotować odpowiednio podłoże, aby pracowały równomiernie. W tym celu wystarczy wokół obrysu pergoli, przygotować pas wylewki betonowej o  głębokości ok. 20 cm i szerokości 30 cm. 

Jeśli umieszczamy pergolę na betonowym tarasie czy marzy nam się pergola na  balkonie, wtedy słupy mocowane są np. na kotwach chemicznych, bez obawy, że strop  będzie przeciekał.  

Często pergola montowana jest również do jednej ze ścian budynku. Wtedy z jednej  strony stosowane są podpory belki montowane do ściany, a drugiej strony dach pergoli stoi na słupach. 

Pergola w dachu 

Możliwe jest również zamontowanie dachu pergoli bez aluminowych słupów, w opasce  betonowej przygotowanej przez klienta. Dobrym przykładem są projekty naszego  partnera, firmy Homekoncept-projekty domów nowoczesnych. Ażurowe belki  umieszczone na tych tarasach mają tylko funkcję ozdobną i nie chronią przed deszczem,  śniegiem czy słońcem. 

Bardzo ważne przy takim montażu jest przygotowanie przez klienta rur spustowych do  odprowadzania wody z dachu pergoli. Warto o to zadbać jeszcze na etapie budowy, aby  je estetycznie ukryć. Jeśli dom jest gotowy, co oczywiście nie jest przeszkodzą, rynny  poprowadzimy na wierzchu elewacji. 

Jakie kable przygotować do pergoli?  

Warto również pamiętać o wyprowadzeniu przewodów elektrycznych w okolice  zadaszenia pergoli, które są niezbędne do zasilenia silników pergoli, rolet, oświetlenia  czy promienników podczerwieni.  

Technicy z firmy Inteligentny Budynek Polska doradzą oczywiście jakie rodzaje kabli  należy przygotować, w zależności od tego czy macie inteligentny dom czy tradycyjną instalację elektryczną. 

Pergole na taras, czy pergole ogrodowe firmy SUNTECH to zaprojektowane z  największą skrupulatnością arcydzieła, które zapewnią nam wyjątkową jakość życia na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku.  

Suntech to rozwiązania na miarę lat 20-tych, XXI wieku

Generalny Dystrybutor SUNTECH  Inteligentny Budynek Polska Sp. z o.o.  ul. Wiślanego Nurtu 3  

04-987, Warszawa  

tel. +48 666 011 160