fbpx

Inteligentne Pergole

Pergola na taras Hotelu

pergola na taras hotelu

W obiektach rekreacyjnych taras odgrywa istotną rolę. Jest miejscem wypoczynku i relaksu, a nierzadko sposobem na uatrakcyjnienie hotelowej jadalni. Aby taras jak najlepiej spełniał swoje funkcje niezbędne jest jego odpowiednie zadaszenie.
Pergola na taras hotelu to nowoczesna konstrukcja, dzięki której możemy osłonić taras zarówno przed nadmiernym słońcem, jak i opadami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu dodatkowych osłon bocznych i systemów ogrzewania otwarty taras może być użytkowany przez cały rok, tym samym stanowiąc dodatkową atrakcję dla Gości odwiedzających hotel poza sezonem.

Zalety pergoli na taras

Instalacja pergoli tarasowej w obiekcie hotelowym niesie za sobą szereg korzyści, które odczują nie tylko Goście, ale również inwestor. Zadaszenie tarasu podnosi komfort jego użytkowania, jak i jego użyteczność. Niezależnie od tego co znajdzie się na tarasie, nie musimy się obawiać, że zostanie uszkodzone w wyniku promieniowania UV czy opadów atmosferycznych. Dzięki temu możemy zagospodarować taras na wiele sposobów i zrezygnować z niewygodnych mebli tarasowych z tworzyw sztucznych. Ponadto osłona przed słońcem i deszczem umożliwia korzystanie z tarasu w różnych warunkach pogodowych. Przestrzeń, która dotychczas była atrakcyjna wyłącznie podczas słonecznych i ciepłych dni, staje się integralnym elementem hotelowej jadalni czy baru.

Jaką pergolę wybrać na taras do hotelu?

Wybór rozwiązań z oferty Suntech otwiera przed inwestorem szeroki wachlarz możliwości. To m.in.:

  • pergole bioklimatyczne z obrotowymi lamelami i rozsuwanych dachem,
  • pergole z rozsuwanym dachem z lamelami składanymi, w niespotykanych na świecie wymiarach maksymalnych 9 x 4,5m lub 7 x 6m,
  • pergole ze zwijanym dachem.

W przypadku dużego tarasu polecamy natomiast pergolę z obrotowymi lamelami Axis.

Wszystkie pergole dostępne w ofercie Suntech wykonujemy na wymiar, oferując możliwość ich modułowego łączenia w taki sposób, aby zadaszyć taras o dowolnej powierzchni i układzie. Zależnie od możliwości architektonicznych i koncepcji aranżacyjnej na taras hotelu możemy wybrać pergolę zintegrowaną z bryłą budynku lub konstrukcję wolnostojącą. Nie zapominajmy przy tym o wyborze odpowiednich osłon bocznych, które z jednej strony odpowiadają za ochronę Gości przed chłodem i deszczem, z drugiej powinny umożliwiać maksymalny kontakt z tym, co na zewnątrz – zielenią, plażą, hotelowym parkiem czy basenem.

pergola na taras w hotelu

Osłony boczne do pergoli na hotelowy taras

Wybór osłon bocznych znacząco wpływa na funkcjonalność tarasu i możliwość jego eksploatacji także przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W ofercie Suntech dostępnych jest klika wariantów osłon bocznych. To systemy:

  • Framee – podwójne, ramowe szyby przesuwane do pergoli, gwarantujące idealną szczelność.
  • Slidia – pojedyncze, lekkie szyby bezramowe tworzące lekką konstrukcję pergoli.
  • Shappire – kaskadowe szyby do pergoli sterowane elektrycznie – po opuszczeniu tworzą balustradę.
  • Cycle – elektrycznie otwierana balustrada do pergoli z czujnikami zapobiegającymi przed niepożądanym zamknięciem okna.
  • Rolety – materiałowe rolety do pergoli zip, chronią przed wiatrem, słońcem i owadami.