fbpx

Inteligentne Pergole

Pergola podwieszana

Pergola podwieszana​

Pergola podwieszana z rozsuwanym dachem to rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających Klientach. Możliwość szczelnego zamykania i otwierania dachu pozwala traktować przestrzeń pod pergolą jako integralny element domu czy też obiektu usługowego. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są osłony boczne, dzięki którym możemy przeobrazić otwarty dotąd taras w przestrzeń do użytku całorocznego.

Wysokiej jakości pergola podwieszana łączy w sobie zalety nowoczesnych rozwiązań bioklimatycznych z tradycyjną zabudową tarasu. To decyduje o wysokiej funkcjonalności oferowanego rozwiązania, które – zależnie od potrzeby – może:

  • zapewniać ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym,
  • stwarzać optymalne warunki do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu,
  • zapewniać ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak działa pergola podwieszana ?

Pergola podwieszana jest montowana bezpośrednio do istniejącej ściany lub fasady budynku. Pod tym względem konstrukcja wygląda, jakby była integralnym elementem bryły architektonicznej od chwili jej zaprojektowania. To wysoko estetyczne rozwiązanie, które wpływa na podwyższenie wartości domu przy ewentualnej odsprzedaży.

Pod względem funkcjonalnym pergola zapewnia praktycznie takie same możliwości użytkowania jak konstrukcja wolnostojąca. W ofercie Suntech dostępne są pergole podwieszane z wieloma wariantami otwierania/rozsuwania dachu oraz możliwością montażu dodatkowych osłon bocznych. Osłony boczne nie są obowiązkowym elementem wyposażenia pergoli, ale znacząco wpływają na funkcjonalność zadaszenia. Dzięki ochronie przestrzeni pod pergolą przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, w szczególności wiatrem, opadami i chłodem, taras może być użytkowany od wczesnej wiosny, aż do później jesieni, a po instalacji ogrzewania przez cały rok.

Zalety pergoli powieszanej Suntech

Projekty Suntech w sposób harmonijny łączą innowacyjne technologie, najwyższą estetykę oraz komfort użytkowania. Pergole podwieszane z rozsuwanym dachem Aerloux oferują funkcje wykraczające poza funkcjonalność standardowego zadaszenia tarasowego. Sterowanie pozycją dachu pergoli z pilota wraz z możliwością ustawienia dowolnego kąta nachylenia lameli i całkowitego otwarcia/zamknięcia połaci dachowej daje praktycznie nieograniczoną swobodę zarządzania ilością światła słonecznego przenikającego pod zadaszenie. Co ważne, dach możemy pozostawić w pozycji na pół otwartej, tym samy zapewniając użytkownikom tarasu przyjemne zacenione miejsce do relaksu i przestrzeń do zażywania kąpieli słonecznych w tym samym czasie.