Czy zadaszenie tarasu wymaga pozwolenia?

pergola, pergole, zadaszenie tarasu, pergole ogrodowe warszawa, pergola ogrodowa, pergola na taras, zabudowa tarasu, pergola warszawa, pergola tarasowa, taras zadaszenie, pergole suntech, suntech, bioklimatyczna pergola ogrodowa

Lubisz spędzać letnie poranki na zewnątrz pijąc kawę bądź ulubioną herbatę, albo lubisz jogę na świeżym powietrzu, a może po prostu chcesz mieć miejsce do odpoczynku i grilla ze znajomymi? Wyobraź sobie piękne wschody słońca przy dobrej kawie, śpiewie ptaków i otoczeniu zieleni. Brzmi wspaniale? Dzięki wielu nowym rozwiązaniom możesz stworzyć sobie właśnie taką przestrzeń spokoju i relaksu. 

Jakie pergole możemy wybudować?

Różnorodność na rynku pergoli jest wielka, jednak w naszej ofercie znajdują się właśnie pergole aluminiowe, które ocenimy jako najbardziej praktyczne i wyjątkowe. Przy projektowaniu pergoli warto zwrócić uwagę na zadaszenie tarasu. W naszej ofercie znajdują się różne możliwości zadaszenia pergoli, jedna która dotyczy zakrycia przed promieniami słonecznymi i opadami atmosferycznymi – czyli obracane lamele oraz drugi, który posiada automatyczny rozsuwany dach z czujnikiem wiatru i opadów, dzięki któremu następuje automatyczne zamknięcie zadaszenia, gdy zaistnieje taka potrzeba.

  • Pergole aluminioweWśród oferowanych możliwości znajdują się przede wszystkim pergole aluminiowe, które cechują się nowoczesną formą architektoniczną, łatwością przy utrzymaniu czystości oraz konserwacji konstrukcji, ale i wielu możliwościach, które możemy spersonalizować pod swoje potrzeby. Jeśli marzy nam się piękne oświetlenie RGB Led, to bez problemu można je umieścić w projekcie. Taką pergole możemy również montować na wiele różnych sposobów, a lamele znajdujące się na zadaszeniu mogą być zautomatyzowane, dzięki czemu możemy zmienić ich kąt nachylenia, by zyskać więcej cienia. Zaletą pergoli aluminiowych naszej firmy jest możliwość wykonania bardzo dużych projektów, ale i łączenie pergoli modułowo tworząc przestrzeń pod swoje potrzeby.

  • Pergole drewniane – Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na klasyczne pergole drewniane wymagające odpowiedniej konserwacji drewna. Klasyczny wygląd przyciąga uwagę, a drewniana konstrukcja daje poczucie stabilności, lecz w tym przypadku najczęściej lamele zadaszenia są umocowane pod jednym kątem na stałe.

  • Pergole szklane – wymagają od użytkowników dużego zaangażowania w mycie szyb, by widok z pergoli ciągle był zachwycający. Jest to dobre rozwiązanie całoroczne, by móc wyjść na taras nawet w zimę i móc cieszyć się widokiem.

  • Markizy – to również szansa na zyskanie wygodnej przestrzeni do relaksu. Stanowią one jednak jedynie osłonięcie nas przed deszczem i słońcem od góry. Najczęściej są stosowane na balkonach, czy w budynkach użytku gastronomicznego zajmując miejsce parasoli. 

Czy zadaszenie tarasu wymaga od nas zgłoszenia?

Istnieją dwie możliwości podejścia do tematu budowy pergoli. Pierwszą z nich jest zinterpretowanie prawa budowalnego jako remont, dzięki czemu nie wymagane jest od nas żadne zgłoszenie, ani wniosek o pozwolenie na budowę. Drugą możliwością zgłoszenie budowy pergoli jako przebudowa budynku mieszkalnego, lecz nie wymaga to oficjalnego pozwolenia na budowę, a tylko zgłoszenia. Według prawa budowlanego (art.29 Ustawa, Prawo Budowlane) nie ma obowiązku zgłoszenia budowy zadaszenia pergoli. Tak więc w obu przypadkach nie dotyczy nas pozwolenie na budowę.

Dodatkowo nasza usługa obejmuje kompleksową obsługę klienta z uwzględnieniem wszystkich ważnych aspektów. Wielkość pergoli również możesz dostosować do siebie, zarówno tworząc jedną większą pergolę, jaki i łącząc je modułowo. Bez obaw możesz więc zlecić wykonanie pergoli, nie martwiąc się o żadne formalności, a następnie cieszyć się swoim miejscem spokoju i relaksu. 

Generalny Dystrybutor SUNTECH
Inteligentny Budynek Polska Sp. z o.o.
ul. Wiślanego Nurtu 3
04-987, Warszawa
tel. +48 666 011 160

pergola, pergole, zadaszenie tarasu, pergole ogrodowe warszawa, pergola ogrodowa, pergola na taras, zabudowa tarasu, pergola warszawa, pergola tarasowa, taras zadaszenie, pergole suntech, suntech, bioklimatyczna pergola ogrodowa