Jak zadaszyć taras?

Spędzanie czasu na tarasie należy do błogich przyjemności. Zapach świeżo zaparzonej kawy, śniadanie w ogrodzie, relaks przy dobrej książce, czy ulubionych dźwiękach, relaksująca drzemka lub wspaniały wieczór z przyjaciółmi. Brzmi cudownie, prawda? Niestety nasz klimat burzy nam tę idylliczną wersję zdarzeń. Z tego artykułu dowiecie się z czego zadaszenie tarasu wykonać oraz co wybrać na zadaszenie tarasu?

pergola na zadaszenie tarasu

Co brać pod uwagę podczas zadaszenia tarasu?

Zadaszenie tarasowe czy zadaszenie ogrodu jest nieodzownym elementem spokojnego i bezpiecznego wypoczynku bez niemiłych niespodzianek. Dach to jeden z najważniejszych jego elementów dający archetypowe poczucie bezpieczeństwa. Dlatego niezmiernie ważny jest przemyślany wybór materiału z jakiego zostanie wykonane zadaszenie oraz jak funkcjonalność. Cała tajemnica tkwi w solidnej i przemyślanej konstrukcji dachu, gwarantującej zarazem korzystanie z pergoli bioklimatycznej przez długie lata, w odróżnieniu od konstrukcji materiałowych, poszukiwanych przez wielu klientów najczęściej z powodu niskiej ceny, czy rozwiązań szklanych lub z poliwęglanu.

Rodzaje zadaszenia tarasu

Padające deszcze, silne wiatry, niskie temperatury nawet latem czy komary – bardzo skutecznie wyproszą nas z tarasu i nici ze spędzania czasu w pięknym ogrodzie, który zmuszeni jesteśmy oglądać przez okno.

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy o poranku siedzimy sobie na tarasie i właśnie zaczyna padać letni deszczyk prosto na nasze pyszne śniadanie. Oczywiście to nie jest ekstremalna sytuacja, bo zawsze możemy skorzystać np. z parasola. Niestety ma sporo wad. Trzeba go ręcznie składać i rozkładać, chować w zimie lub w momentach silnej wichury. Chroni nas jedynie przed oślepiającym słońcem, ale nie przed zimnem czy wiatrem. Mamy więc następujące możliwości:

Pergole materiałowe

Pokrycie z materiału w pergolach materiałowych może ucieszyć naszą kieszeń na początku, ale szybko przekonamy się jak krótkoterminowe i niefunkcjonalne jest takie zadaszenie. Do tego rozwiązanie materiałowe szybko ulega zniszczeniu, łatwo się brudzi i po jakimś czasie wygląda nieestetycznie. To są tanie rozwiązania, które po krótkim czasie staną się bezużyteczne.

Zadaszenie z poliwęglany

Podobnie dzieje się z konstrukcjami drewnianymi z dachem z poliwęglanu. Chronią jedynie przed opadami deszczu, ale nie przed słońcem, czy upałem. Po jakimś czasie dach zamienia się w wylęgarnię glonów i innych zielonych stworów. Bezużyteczność takiego rozwiązania staje się dodatkowo elementem uciążliwym, ponieważ zmusza nas do czyszczenia zamiast błogiego odpoczynku.

Pergole ze szklanym dachem

Szklany dach stanowi świetną ochronę przed deszczem, przejrzystość szyb pozwala nam patrzeć w niebo, ale co ze słońcem? W upalne dni, gdzie promienie słoneczne padają bezpośrednio na szybę temperatury sięgają afrykańskiego klimatu, a w chłodne i wietrzne dni jest nadal zimno. Brak osłon bocznych w takich zadaszeniach tarasu powoduje, że tak naprawdę możemy z niego korzystać jedynie kilka tygodni w roku. Kolejnym elementem jest utrzymanie czystości szklanego dachu ze względu na trudny dostęp, a także na sam charakter szyb oraz widoczne zabrudzenia czy zacieki. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż dach szklany jest stały i nie można go otworzyć.


Zatem co wybrać na zadaszenie tarasu, abyśmy mogli spędzać komfortowo czas w naszym ogrodzie przez większą część roku i cieszyć się pełną funkcjonalnością?

Czym najlepiej zadaszyć taras?

Mamy dla Was genialne rozwiązanie! Wystarczy zainwestować w nowoczesne zadaszenie tarasu, które pozwoli Wam spędzać na nim czas przez większą część roku, zupełnie niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych.
Pergola tarasowa SUNTECH wykonana jest z najwyższej klasy aluminium, które nie reaguje na czynniki atmosferyczne, gwarantują długowieczność i piękny wygląd przez kilkadziesiąt nawet lat. Posiada 100 % wodoszczelny dach i pełni zarówno funkcję przeciwdeszczową, ale także przeciwsłoneczną. Jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, a także na obciążenia śniegiem. Dzięki ruchomym lamelom obracającym się pod dowolnym kątem możemy sterować dopływem światła słonecznego oraz regulować dopływ świeżego powietrza. Ta funkcją umożliwia nam łatwy dostęp do górne części dachu, co zapewnia łatwość czyszczenia.

Pergola tarasowa rozsuwana

Pergole bioklimatyczne Suntech posiadają jeszcze jedną fantastyczną możliwość całkowitego otwarcia dachu. Pergola nad tarasem z rozsuwanym dachem pozwala na wpuszczenie dowolnej ilości światła i doświetlenia pomieszczeń znajdujących się w sąsiedztwie pergoli tarasowej. Możemy z łatwością zażywać kąpieli słonecznych bez konieczności przesuwania mebli ogrodowych, a wieczorną porą zapewnia bajkowy dostęp do księżyca i gwiazd.

Aluminiowa pergola bioklimatyczna SUNTECH z rozsuwanym dachem łączy piękno z funkcjonalnością, a zharmonizowanie jej z osłonami bocznymi tworzy dodatkową przestrzeń w Twoim domu.

Suntech to rozwiązania na miarę lat 20-tych, XXI wieku!

Nowoczesne zadaszenie tarasu nad stołem

Generalny Dystrybutor SUNTECH
Inteligentny Budynek Polska Sp. z o.o.
ul. Wiślanego Nurtu 3
04-987, Warszawa
tel. +48 666 011 160