Jak urządzić patio ogrodowe?

pergola, pergole, zadaszenie tarasu, pergole ogrodowe warszawa, pergola ogrodowa, pergola na taras, zabudowa tarasu, pergola warszawa, pergola tarasowa, taras zadaszenie, pergole suntech, suntech, bioklimatyczna pergola ogrodowa, PERGOLE TARASOWE

Patio ogrodowe – co to jest?

Patio ogrodowe z definicji oznacza wewnętrzny dziedziniec ozdobiony roślinami oraz z dodatkiem małej architektury i sztuki. To reprezentacyjna część wypoczynkowa umieszczona w zacisznym miejscu. Teraz patio służy nam do odpoczynku i relaksu w przyjemnej do tego przestrzeni. Dodając na patio meble ogrodowe tworzymy ekskluzywną przestrzeń, w której z chęcią spędzamy czas.

Jak urządzić przyjemną przestrzeń patio?

By uzyskać przestrzeń przyjemną w użytkowaniu codziennym warto przemyśleć to, czego oczekujemy. Jeśli zależy nam na korzystaniu z patio niezależnie od pogody warto byłoby je zadaszyć, by nie przejmować się deszczem. Istnieją różne możliwości zadaszenia tarasu, takie jak pergola materiałowa, pergola z lamelami obracanymi czy też pergola z rozsuwanym dachem, a stosując któreś z naszych rozwiązań nie musisz się martwić o zbyt duże słońce i deszcz. Na patio możemy umieścić roślinność, która urozmaici otoczenie i sprawi, że każda minuta spędzona w ich towarzystwie będzie dla nas odpoczynkiem.

Projektanci aranżacji przestrzennych radzą, by dobierać w aranżacji poduszki, ozdobne donice i inne tekstylia wnoszące do wyglądu patio przytulność. Projektując taras z wykorzystaniem pergoli warto użyć deski, które są ponadczasowe i eleganckie. Dodają niebanalnego stylu z nowoczesną nutą. Deski kompozytowe są bezpieczne, eleganckie, łatwe pielęgnacji i konserwacji, proste w utrzymaniu czystości. Donice i osłonki powinny być dobrane w odpowiedniej i spójnej stylistyce, bo przecież zależy nam na pięknej i dobrze przemyślanej przestrzeni.

Warto umieścić na swoim patio rośliny delikatne, uzupełniające przestrzeń, a nie takie, które z czasem odbiorą nam komfort użytkowania patio. Należy uważać, by nie wybierać kwiatów o mocnej woni, by każdy mógł czuć się tam swobodnie. Dobrym pomysłem jest umieszczenie roślin odstraszających owady (np. komary), które wydzielają delikatny zapach, nie powodując przy tym w nas złego samopoczucia. Umieszczając w patio rośliny, które również zimą są zielone pozwalamy sobie na pozytywny odbiór przestrzeni nawet w zimę. Sadząc rośliny zwróćmy uwagę na ich wymagania oraz odpowiednie zabezpieczenie przed szkodnikami.

Patio ogrodowe – Jakie spełnia funkcje?

Patio pozwala na przedłużenie przestrzeni wewnętrznej, o ciekawy i pełne spokoju miejsce, które pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i kreatywność. Korzystanie z patio jest świetnym rozwiązaniem dla mieszkających na przedmieściach, ale i tych, którzy do miejskiej okolicy chcą wprowadzić trochę odpoczynku. Patio ogrodowe pozwala osłonić się od sąsiadów i w pełni komfortu pozwala korzystać z dobrej pogody. Patio spełnia funkcję miejsca do przyjęcia gości na przykład na letnią imprezę grillową, czy na spotkaniu rodzinnym. Przy dobrym zaprojektowaniu i osłonięciu pergoli pozwoli to nam korzystać z niej cały rok, bez względu na pogodę, gdyż mamy możliwość utrzymania stałej temperatury. Patio ogrodowe chroni przed deszczem, dużym słońcem, ale też przed nagłym odwoływaniem spotkań, gdyż przy dobrym zadaszeniu możemy z niego korzystać w każdych warunkach pogodowych.

Jak zadaszyć patio?

Patio ogrodowe można zadaszyć na różne sposoby. W ofercie naszej firmy znajdują się opcje zadaszenia pergolami na taras: pergolą materiałową, lamelami z możliwością automatycznego zmieniania kąta nachylenia, bądź korzystając z automatycznie rozsuwanego dachu. Każde z rozwiązań posiada swoje plusy i przy odpowiednim zaprojektowaniu pergoli ze specjalistą uda się wybrać to najbardziej odpowiadające pod konkretne potrzeby. Mając na uwadze najwyższy poziom usług dbamy o jakość oraz wyjątkowość zamówień każdego klienta. Zadaszenie patio ogrodowego wpłynie wyłącznie pozytywnie na odbiór i korzystanie z niego o każdej porze.

pergola, pergole, zadaszenie tarasu, pergole ogrodowe warszawa, pergola ogrodowa, pergola na taras, zabudowa tarasu, pergola warszawa, pergola tarasowa, taras zadaszenie, pergole suntech, suntech, bioklimatyczna pergola ogrodowa, PERGOLE TARASOWE

Generalny Dystrybutor SUNTECH
Inteligentny Budynek Polska Sp. z o.o.
ul. Wiślanego Nurtu 3
04-987, Warszawa
tel. +48 666 011 16