Jak zadaszyć taras?

Spędzanie czasu na tarasie należy do błogich przyjemności. Zapach świeżo zaparzonej kawy, śniadanie w ogrodzie, relaks przy dobrej książce, czy ulubionych dźwiękach, relaksująca drzemka lub wspaniały wieczór z przyjaciółmi. Brzmi cudownie, prawda? Niestety nasz klimat burzy nam tę idylliczną wersję zdarzeń.

Padające deszcze, silne wiatry, niskie temperatury nawet latem czy komary – bardzo skutecznie wyproszą nas z tarasu i nici ze spędzania czasu w pięknym ogrodzie, który zmuszeni jesteśmy oglądać przez okno.

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy o poranku siedzimy sobie na tarasie i właśnie zaczyna padać letni deszczyk prosto na nasze pyszne śniadanie. Oczywiście to nie jest ekstremalna sytuacja, bo zawsze możemy skorzystać np. z parasola. Niestety ma sporo wad. Trzeba go ręcznie składać i rozkładać, chować w zimie lub w momentach silnej wichury. Chroni nas jedynie przed oślepiającym słońcem, ale nie przed zimnem czy wiatrem.

Innym rozwiązaniem może być materiałowa altana dostępna w wielu marketach. Taki wydatek może ucieszyć naszą kieszeń na początku, ale szybko przekonamy się jak krótkoterminowe i niefunkcjonalne jest takie zadaszenie. Do tego rozwiązanie materiałowe szybko ulega zniszczeniu, łatwo się brudzi i po jakimś czasie wygląda nieestetycznie. To są tanie rozwiązania, które po krótkim czasie staną się bezużyteczne.

Podobnie dzieje się z konstrukcjami drewnianymi z dachem z poliwęglanu. Chronią jedynie przed opadami deszczu, ale nie przed słońcem, czy upałem. Po jakimś czasie dach zamienia się w wylęgarnię glonów i innych zielonych stworów. Bezużyteczność takiego rozwiązania staje się dodatkowo elementem uciążliwym, ponieważ zmusza nas do czyszczenia zamiast błogiego odpoczynku.

A może zadaszyć nasz taras szkłem? To zdecydowanie lepsze rozwiązanie, choć nie do końca optymalne. Podobnie jak konstrukcje z dachem z poliwęglanu, zadaszenie tarasu szklanym rozwiązaniem chroni tylko przed deszczem, ale przejrzystość szyb pozwala nam patrzeć w niebo. Jednak pod takim dachem w gorące dni jest upalnie, a chłodne i wietrzne dni nadal zimno.

Brak osłon bocznych w takich zadaszeniach tarasu powoduje, że tak naprawdę możemy z niego korzystać jedynie kilka tygodni w roku.

Jak zatem zadaszyć taras, abyśmy mogli spędzać komfortowo czas w naszym ogrodzie przez większą część roku? Mamy dla Was genialne rozwiązanie! Wystarczy zainwestować w nowoczesne zadaszenie tarasu, które pozwoli Wam spędzać na nim czas przez większą część roku, zupełnie niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych. Na ratunek przychodzi pergola bioklimatyczna SUNTECH z możliwością zastosowania szerokiej gamy osłon bocznych, takich jak pojedyncze lub podwójne szyby przesuwne, kaskadowe przeszklenia tworzące balustradę, rolety materiałowe typu screen (zip) chroniące przed wiatrem czy rolety solarne z funkcją żaluzji.

Absolutnie unikalnym rozwiązaniem, którego trudno doszukać się na polskim rynku, jest pergola lamelowa z rozsuwanym dachem. To absolutny majstersztyk inżynierii, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W ofercie Suntech są również dostępne pergole z dachem materiałowym. W odróżnieniu od pergoli lamelowej, nie są odporne na obciążenia śniegiem.

Pergole ogrodowe można dodatkowo wyposażyć w promiennik podczerwieni czy jakiekolwiek inne systemy ogrzewania do pergoli. Dzięki temu pod szczelnie zamkniętą i ogrzewaną pergolą będziemy mogli spędzać czas przez wiele długich miesięcy, a nawet przez cały rok.

Warto też zadbać o odpowiedni nastrój pod tak perfekcyjnym zadaszeniem tarasu i zafundować sobie zintegrowane z pergolą oświetlenie led czy wbudowany system nagłośnienia pergoli.

Cała konstrukcja pergoli tarasowej wykonana jest z wysokiej klasy aluminium, co gwarantuje jej trwałość na całe pokolenie. Aluminium nie reaguje na słońce, wiatr, deszcz czy śnieg. I nawet po wielu latach wygląda doskonale.

Pergole lamelowe Suntech są oczywiście całkowicie szczelne. Perfekcyjny system odprowadzania wody gwarantuje, że ani kropla nie spadnie nam na głowę nawet podczas ulewy czy urwania chmury.

Najwyższe modele pergoli bioklimatycznych mają potężne, grube lamele, które wytrzymają również obciążenia śniegiem. Dzięki temu Wasza pergola może służyć jako ogród zimowy na tarasie nawet w najcięższe zimy.

Nie trzeba chyba dodawać, że nowoczesne pergole na balkon czy taras są w pełni zautomatyzowane. Posiadają czujniki deszczu, wiatru czy temperatury, które automatycznie zamkną dach pergoli jeśli tylko wyczują pierwsze krople deszczu. Nasze meble ogrodowe pod pergolą pozostaną bezpieczne i nie będziecie musieli nawet pamiętać, żeby je zabrać, co przy otwartym tarasie, bez żadnego zadaszenia, jest dużym kłopotem.

Każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie i będzie odczuwał dumę oraz zadowolenie z fantastycznej inwestycji w pergolę tarasową, ciesząc się możliwością spędzania czasu w bliskości przyrody bez względu na pogodę.

Taras z pergolą wygląda fenomenalnie i jest swoistym pit stopem dla duszy i ciała. W zależności od ich umiejscowienia możemy wybrać wolnostojące pergole ogrodowe lub pergole na taras, które montowane są do budynku. Funkcjonalność nowoczesnych pergoli tarasowych SUNTECH jest nieograniczona, a ich estetyka stanowi piękną ozdobę ogrodu i tarasu.

A zatem powróćmy do naszego marzenia jeszcze raz, ale tym razem z pergolą nad tarasem firmy SUNTECH. Pijemy świeżo zaparzoną kawę zagłębiając się w lekturze i nagle zaczyna padać. Wystarczy, że zamkniemy dach naszej bioklimatycznej pergoli metalowej i znów powracamy do naszych czynności. Deszcz jednak zamienia się w totalną ulewę. Bez obaw. Pergola ogrodowa Suntech jest w 100% szczelna. Jak to po każdej burzy wychodzi piękne słońce i mamy wielką ochotę trochę się poopalać. Zadaszenie tarasu rozsuwane to bezsprzecznie najlepsze rozwiązanie, którego funkcjonalność nie ma sobie równych.

Model Aerolux to luksusowa pergola z rozsuwanym dachem, która otwiera wrota do niebios. Skutecznie chroni nas, nasz taras oraz meble i sprzęty przed silnym deszczem, śniegiem, palącym słońcem tworząc wymarzony TARAS W BIZNESKLASIE!

Suntech to rozwiązania na miarę lat 20-tych, XXI wieku!

Generalny Dystrybutor SUNTECH
Inteligentny Budynek Polska Sp. z o.o.
ul. Wiślanego Nurtu 3
04-987, Warszawa
tel. +48 666 011 160