Jaka wysokość zadaszenia tarasu?

Taras to odkryta przestrzeń znajdująca się na parterze, na której możemy spędzić swój wolny czas relaksując się. Z chęcią korzystamy z niego czytając książkę, grillując i odpoczywając na powietrzu. W planowaniu tarasu ważne jest, by jego wysokość odpowiadała każdemu użytkownikowi.

pergola, pergole, zadaszenie tarasu, pergole ogrodowe warszawa, pergola ogrodowa, pergola na taras, zabudowa tarasu, pergola warszawa, pergola tarasowa, taras zadaszenie, pergole suntech, suntech, bioklimatyczna pergola ogrodowa, PERGOLE TARASOWE

Odpowiednia wysokość tarasu powinna być obliczona na podstawie potrzeb oraz wzrostu domowników, lub korzystających z niego osób. Dzięki automatycznym otwieranym dachom możemy pozwolić sobie nawet na większą wysokość, ponieważ nie mamy potrzeby sięgania do niego w celu otwarcia. Wszystko działa samodzielnie, a dodatkowo w naszej ofercie znajdują się czujniki, które samodzielnie zdecydują o momencie zasunięcia dachu. 

Jaka wysokość tarasu jest najlepsza?

Odpowiedź jest prosta: Najlepsza wysokość zadaszenia tarasu, to taka, która pozwala na swobodne korzystanie z niego, bez potrzeby schylania się, czy zamawiania dźwigu do umycia szkła znajdującego się wyżej. Kwestię wysokości trzeba przeanalizować pod swoje potrzeby. Warto natomiast wziąć pod uwagę wysokość na jakiej będzie umieszczona podłoga i czy taras znajdować się będzie przy budynku, czy powstanie on jako wolnostojący obiekt. Umieszczając go przy budynku najlepiej dobrać wysokość wizualnie i technicznie odpowiadającą wysokości budynku, tak by zadaszenie nie nachodziło na okna tarasowe, ani nie wystawało nad rynny, które znajdowałyby się wówczas w przestrzeni tarasu. 

Mając na uwadze komfort użytkowników jesteśmy w stanie dostosować wysokość zadaszenia do każdego klienta. Przy wyborze wysokości zadaszenia tarasu należy zwrócić uwagę na wybór opcji jego zadaszenia. W ofercie naszej firmy są różne możliwości, które w łatwy i bezpieczny sposób automatycznie zmieniają poziom zadaszenia pozwalając bez przerwy korzystać z patio. Wybór oświetlenia nie zmienia się w zależności od wyboru wysokości zadaszenia, tak więc o ten aspekt nie musimy się martwić. Pergola tarasowa może stać się integralną częścią ogrodu, tak więc ważna jest dbałość o szczegóły, którą oferuje nasza firma.

Na jakiej wysokości powinna być pergola tarasowa?

Zakłada się, że średnia wysokość zadaszenia zaczyna się już od 200 cm, aż do 250 cm. Wybierając wysokość powinno się zwrócić uwagę na wykonanie słupków pergoli, by wysokość nie była zbyt duża do wąskich słupków podtrzymujących zadaszenie. Przy zadaszeniu można pokusić się o boczne osłony z drewnianych kratek, na których zasadzimy roślinność pnącą, tworzącą z zadaszeniem ścianę zieleni. Wysokość pergoli jest uzależniona od miejsca, w którym będziemy chcieli, by się znajdowała. Pod uwagę należy wziąć prędkość wiatru, który przy otwartej przestrzeni pojawia się w dosyć dużych wartościach, ilość zazielenienia dookoła oraz to, czy wolimy mieć dużo słońca, czy jednak zależy nam na oddechu od gorących promieni. Nie warto trzymać się sztywnych ram w projektowaniu pergoli, a wszystkie nasze pomysły i marzenia należy przekazać projektantowi. Wtedy unikniemy nieprzyjemnego rozczarowania, a patio stanie się naszym azylem w ogrodzie, w otoczeniu pięknej i bujnej zieleni.

pergola, pergole, zadaszenie tarasu, pergole ogrodowe warszawa, pergola ogrodowa, pergola na taras, zabudowa tarasu, pergola warszawa, pergola tarasowa, taras zadaszenie, pergole suntech, suntech, bioklimatyczna pergola ogrodowa, PERGOLE TARASOWE

Generalny Dystrybutor SUNTECH
Inteligentny Budynek Polska Sp. z o.o.
ul. Wiślanego Nurtu 3
04-987, Warszawa
tel. +48 666 011 16