Zadaszenie do restauracji

Praca i codzienne obowiązki są nieodłączną częścią życia, ale któż z nas nie potrzebuje chwili relaksu po pracy w ulubionej kawiarni czy restauracji?

Elementem prawdziwego wypoczynku jest połączenie z naturą. Poczucie wolności, gdzie nie ograniczają nas przytłaczające mury i zamknięta przestrzeń. Nasz klimat jednak nie pozwala nam w dużej mierze na bezproblemowe przesiadywanie na zewnątrz bez żadnej ochrony. Stąd też w naszym kraju jest nieporównywalnie mniejsza ilość restauracji, barów, klimatycznych knajpek niż w krajach południowych, gdzie ogródek przy restauracji jest niemal standardem. Tam, na każdym rogu ulicy, nad morzem, w ogrodzie, dosłownie wszędzie możemy spotkać mnóstwo ludzi spędzających mile czas na powietrzu. A przecież tam również występują deszcze, czy upalne słońce. Jaki patent znaleźli restauratorzy na przyciąganie swoich Klientów, aby to właśnie w ich lokalu goście chcieli spędzać czas niezależnie od pogody?Zadaszenie w restauracji

 

Jak przyciągnąć klientów do restauracji?

W tym artykule pominiemy techniki marketingowe, dobre jedzenie czy obsługę, co również jest niezwykle ważne, aby skutecznie zachęcić klientów.
Zajmiemy się tutaj inną ważną kwestią, o której w naszym kraju nikt nie pamięta lub po prostu jeszcze o tym nie wie. A mianowicie jak mądrze zaaranżować taras przy restauracji czy kawiarni i przygotować zadaszenie ogrodów, czy zadaszenie tarasów. Spróbujemy otworzyć Wam horyzonty i zainspirować do tego, aby klienci marzyli o tym, żeby odwiedzić właśnie Wasz ogródek w restauracji.

Wiele polskich restauracji, barów, kawiarni, kafejek posiada także ogródki lub tarasy, które niestety już wczesną jesienią aż do późnej wiosny świecą pustkami. Taras przy restauracji wykorzystywany jest w zasadzie tylko latem, przez mniej więcej 2 miesiące w roku. Innymi słowy, jako właściciele płacicie czynsz za przestrzeń, która nie może być wykorzystana na przyjęcie biesiadników i zarabiać na siebie, bo kto z nas lubi spędzać czas na powietrzu kiedy leje deszcz, szaleje wiatr czy dokucza nam przenikliwe zimno?

zadaszona restauracja

A gdyby tak zbudować szczelnie zamykany i otwierany dach pergoli na takim tarasie? Czy to rozwiąże problem? Niezupełnie. Przydałyby się jeszcze osłony boczne pergoli, które szczelnie zamkną konstrukcję i ochronią przed szalejącą wichurą. Pozostaje jeszcze kwestia temperatury. Często spotykane w restauracjach gazowe ogrzewacze czy promienniki elektryczne na otwartej przestrzeni są mało skuteczne i w zasadzie utrzymają gości tylko w letnie wieczory z obowiązkowym kocykiem.

Jak zadaszyć ogródek w restauracji?

Mamy dla Was genialne rozwiązanie, które od kilkudziesięciu lat stosowane jest przez restauratorów na całym świecie! Pergola na taras, czy pergola ogrodowa to w dzisiejszych czasach must have każdej restauracji kawiarni czy barze. Do tego perfekcyjnie zgrane i szczelne osłony boczne pergoli w postaci szklanych paneli przesuwnych. Dopełnieniem komfortu jest zintegrowany z pergolą system oświetlenia led RGB, nagłośnienia oraz promienniki podczerwieni, które w chłodne dni stworzą Waszym gościom przytulną atmosferę.

Zaaranżowana w ten sposób przestrzeń zewnętrzna restauracji, gdzie nad komfortem klientów panuje szczelnie zamykana i w pełni otwierana pergola bioklimatyczna spełni wymogi nawet najbardziej wymagających klientów, którzy z radością będą wracali do takiej przestrzeni.

restauracja z pergola

Pergola na taras restauracji, hotelu czy kawiarni, pozwala na spędzanie czasu na zewnątrz przez większą część dni w roku, od wczesnej wiosny do póznej jesieni, a nawet zimą przy zastosowaniu systemu ogrzewania tarasu.

Jaką pergolę wybrać do restauracji?

W ofercie Suntech jest cała gama nowoczesnych pergoli: 

  • Pergola bioklimatyczna z obrotowymi lamelami i rozsuwanych dachem – to prawdziwy majstersztyk inżynierów Suntech. Model Aerolux. 
  • Pergola z rozsuwanym dachem z lamelami składanymi, w niespotykanych na świecie wymiarach maksymalnych 9 x 4,5m lub 7 x 6m – model Exxen. 
  • Pergola ze zwijanym dachem – materiałowe zadaszenie tarasu z najpotężniejszymi wymiarami jednego modułu 13 x 5m. Model Quattro. 
  • Pergola na duży taras z obrotowymi lamelami o niebotycznych wymiarach 12 x 4,5 metra w jednym module – Axis.
przykłady pergoli
 
Wszystkie pergole Suntech są oczywiście robione na wymiar i mogą być modułowo łączone ze sobą zakrywając olbrzymie powierzchnie tarasów przy
restauracjach, kawiarniach czy hotelach. Każda pergola tarasowa może być przymocowana do budynku, może też stać samodzielnie jako pergola wolnostojąca. Najciekawszą opcją dla restauracji jest niewątpliwie zwijane zadaszenie tarasu.
 

Osłony boczne do pergoli

Szeroki wybór osłon bocznych, umożliwia dostosowanie pergoli do praktycznie każdego budynku i stworzenie gościom przytulnych warunków do degustacji
potraw. 

Framee – podwójne, ramowe szyby przesuwane do pergoli, gwarantujące idealną szczelność.
Slidia – pojedyncze, lekkie szyby bezramowe tworzące lekką konstrukcję pergoli.
Shappire – kaskadowe szyby do pergoli sterowane elektrycznie – po opuszczeniu tworzą balustradę.
Cycle – elektrycznie otwierana balustrada do pergoli z czujnikami zapobiegającymi przed niepożądanym zamknięciem okna.
Rolety – materiałowe rolety do pergoli zip, chronią przed wiatrem, słońcem i owadami.

Balustrady wysuwane

Ciekawą propozycją są również ruchome balustrady na balkon czy do ogródka restauracji.

Wysuwana balustrada szklana z pięknym oświetleniem LED i elektrycznie podnoszonymi ścianami tworzy niepowtarzalny klimat na tarasie restauracji, a kiedy wieje silny wiatr, wystarczy za pomocą pilota podnieść ruchome szyby balustrady. Goście z pewnością zamówią dodatkową kawę w osłoniętej od wiatru przestrzeni tarasu restauracji.

pergola z osłoną

Podsumowując: jeśli posiadacie restaurację, hotel czy kawiarnię z ogródkiem lub tarasem, warto zainwestować z wysokiej klasy zadaszenia tarasów z osłonami bocznymi, które będzie służyło Wam niezawodnie przez kilkadziesiąt nawet lat, zamiast stosować tanie i nietrwałe półśrodki jak parasole, markizy tarasowe czy materiałowe altany. 
Pergole lamelowe Suntech z otwieranym dachem, w połączeniu z ruchomymi przeszkleniami, ogrzewaniem, systemem nagłośnienia, zapewniają Wam, właścicielom restauracji nie tylko zwiększenie przestrzeni usługowej i prestiżowy wygląd lokalu, ogródka czy tarasu. Gwarantują Wam przede wszystkim mnóstwo zachwyconych klientów przez cały rok, którzy w tak komfortowo przygotowanej przestrzeni zewnętrznej restauracji, będą chcieli spędzać czas z przyjaciółmi, degustować potrawy, wypić drinka i zostawiać u Was właśnie swoje bilety Narodowego Banku Polskiego.
 

Suntech to rozwiązania na miarę lat 20-tych, XXI wieku

restauracja z zadaszeniem

Generalny Dystrybutor SUNTECH
Inteligentny Budynek Polska Sp. z o.o.
ul. Wiślanego Nurtu 3
04-987, Warszawa
tel. +48 666 011 160